Bireysel Müşteri Hizmetleri  +90 850 839 0000

VAE altyapımızı tüm Türkiye'ye yayarak bu
alanda öncü operatörler arasında yer aldık!

VAE ve YAPA Altyapısı

VAE (Veri Akışı Erişimi)

Netbone, yerleşik operatör ile Veri Akışı Erişimi (VAE) anlaşması gerçekleştirerek müşterilerini yeni bir erişim yöntemiyle tanıştırmıştır. Birçok noktada yerleşik operatör ile ara bağlantı gerçekleştiren Netbone, Türkiye’nin en ücra noktasına dahi xDSL erişimi sağlamaya başlamıştır. G.SHDSL ve ADSL trafiklerini devralarak kendi yeni nesil omurgasına aktaran Netbone, buradan itibaren geniş bant ve network hizmetlerinde düşük paylaşım gerçekleştirmekte ve bu altyapı üzerinden hizmet alan tüm müşterilerine diğer operatörlere kıyasla daha ferah ve kaliteli hizmetler sunmaktadır.


YAPA (Yerel Ağın Paylaşıma Açılması)

Netbone, yerleşik operatör ile gerçekleştirdiği Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) anlaşması ile, yerleşik operatörün paylaşıma açılmış santrallerinde kendisine tahsis edilmiş olan Veri Merkezi alanlarına kendi erişim ekipmanlarını yerleştirmekte (DSLAM) ve ekipmanlar üzerinden G.SHDSL ve ADSL erişimleri sunmaktadır.

Bu şekilde geniş bant internet ve network trafiği santralden itibaren Netbone yeni nesil omurgasına aktarılmakta ve müşterilere sunulan hizmette fark yaratılmaktadır. Bu şekilde network üzerinde Netbone’un kontrolü arttığından, bu altyapı üzerinden hizmet alan müşterilerinin kesintileri azalmakta ve çözüm süreleri kısalmaktadır.